HS Basketball
ASHEBORO EASTERN RANDOLPH FAITH CHRISTIAN FAYETTEVILLE STREET PROVIDENCE GROVE RANDLEMAN SOUTHWESTERN RANDOLPH TRINITY UWHARRIE CHARTER. WHEATMORE
LOOK FOR US ON


2018-19 STATE BASKETBALL PLAYOFFS


2019 BASKETBALL STATE CHAMPIONSHIPS
SATURDAY, MARCH 16
1A WOMEN - 12:00 SMITH CENTER 1A MEN - 2:30 SMITH CENTER
 #1E Pamlico County (29-2) 62  #9W Bishop McGuinness (24-8) 55
 #1W East Surry (27-3) 55  #2E Henderson Collegiate (31-3) 54
2A WOMEN - 5:00 REYNOLDS COLISEUM 2A MEN - 7:30 REYNOLDS COLISEUM
 #1W Mountain Heritage (29-0) 63  #1E Farmville Central (32-0) 86
 #1E Farmville Central (27-1) 53  #2W Forest Hills (29-3) 71
3A WOMEN - 5:00 SMITH CENTER 3A MEN - 7:30 SMITH CENTER
 #2E Southeast Guilford (28-3) 55  #1W Southwest Guilford (32-0) 67
 #4W Cuthbertson (29-4) 49  #4E Walter Williams (27-4) 60
4A WOMEN - 2:30 REYNOLDS COLISEUM 4A MEN - 12:00 REYNOLDS COLISEUM
 #2W West Forsyth (27-3) 47  #2E South Central (30-1) 72
 #2E Southeast Raleigh (25-6) 36  #6W West Charlotte (25-7) 46

2018-19 WOMEN'S CONFERENCE STANDINGS
3A MID-PIEDMONT CONF ALL
SOUTHEAST GUILFORD 12 0 28 3
ASHEBORO 8 4 23 8
SOUTHWESTERN RANDOLPH 7 5 20 7
EASTERN GUILFORD 7 5 19 9
WALTER WILLIAMS 3 9 12 14
SOUTHERN ALAMANCE 3 9 11 14
SOUTHERN GUILFORD 2 10 10 14
2A PIEDMONT ATHLETIC CONF ALL
RANDLEMAN 10 2 15 11
T W ANDREWS 9 3 21 7
PROVIDENCE GROVE 9 3 13 13
WHEATMORE 6 6 13 15
JORDAN-MATTHEWS 5 7 9 16
EASTERN RANDOLPH 3 9 6 18
TRINITY 0 12 0 24
1A YADKIN VALLEY CONF ALL
ALBEMARLE 16 0 26 2
GRAY STONE DAY 13 3 20 6
NORTH ROWAN 11 5 16 12
SOUTH DAVIDSON 10 6 12 13
NORTH MOORE 8 8 14 11
SOUTH STANLY 5 11 8 18
NORTH STANLY 5 11 6 17
UWHARRIE CHARTER 4 12 8 17
WEST MONTGOMERY 0 16 0 20
2A DISTRICT 2 CONF ALL
ALAMANCE CHRISTIAN 10 0 23 1
UNION GROVE 6 4 20 6
FAITH CHRISTIAN 4 6 13 14
VANDALIA CHRISTIAN 3 7 9 13
1A DISTRICT 4 CONF ALL
FELLOWSHIP 0 0 0 0
CORNERSTONE 0 0 0 0
FAYETTEVILLE STREET 0 0 7 8

2018-19 MEN'S CONFERENCE STANDINGS
3A MID-PIEDMONT CONF ALL
WALTER WILLIAMS 12 0 27 4
SOUTHERN GUILFORD 10 2 23 5
EASTERN GUILFORD 7 5 19 10
ASHEBORO 7 5 16 10
SOUTHERN ALAMANCE 3 9 6 19
SOUTHEAST GUILFORD 2 10 7 19
SOUTHWESTERN RANDOLPH 1 11 5 20
2A PIEDMONT ATHLETIC CONF ALL
WHEATMORE 10 2 21 8
RANDLEMAN 9 3 19 7
TRINITY 8 4 15 11
PROVIDENCE GROVE 6 6 11 14
T W ANDREWS 5 7 9 16
JORDAN-MATTHEWS 2 10 6 19
EASTERN RANDOLPH 2 10 7 17
1A YADKIN VALLEY CONF ALL
NORTH ROWAN 16 0 25 2
SOUTH STANLY 13 3 18 11
ALBEMARLE 11 5 14 12
NORTH STANLY 11 5 16 10
WEST MONTGOMERY 6 10 10 12
UWHARRIE CHARTER 5 11 7 17
SOUTH DAVIDSON 4 12 4 20
GRAY STONE DAY 3 13 5 19
NORTH MOORE 3 13 3 20
2A DISTRICT 2 CONF ALL
ALAMANCE CHRISTIAN 10 0 24 2
UNION GROVE 5 5 18 10
FAITH CHRISTIAN 5 5 11 14
VANDALIA CHRISTIAN 2 8 6 27
1A DISTRICT 4 CONF ALL
FELLOWSHIP 4 0 27 1
CORNERSTONE 2 2 13 8
FAYETTEVILLE STREET 0 4 0 18

LOCAL 2018-19 ALL DISTRICT BASKETBALL SELECTIONS

FIRST TEAM

Gavin Rains, WHS (Senior)
Heaven Maness, SWR (Junior)

SECOND TEAM

Rachel Luna, AHS (Senior)
Tanner Ferguson, SWR (Senior)
Cory Durrant, AHS (Senior)
Tysean Freshwater, AHS (Senior)
Taylor Gantt, RHS (Junior)
Tanaesha Ellison, AHS (Sophomore)

THIRD TEAM

Diamond McDowell, AHS (Sophomore)

DISTRICT 8 GIRLS COACH OF THE YEAR - David Hayes, AHS

LOCAL 2018-19 ALL CONFERENCE BASKETBALL SELECTIONS

MID-PIEDMONT 3A

PIEDMONT ATHLETIC 2A

Tanaesha Ellison (AHS)
Rachel Luna (AHS)
Diamond McDowell (AHS)
Heaven Maness (SWR)
Kenzie Whitson (SWR)
Cory Durrant (AHS)
Tysean Freshwater (AHS)
Tanner Ferguson (SWR)
WOMEN'S PLAYER of the YEAR
  Kristen Roberts (SE Guilford)
.
WOMEN'S COACH of the YEAR
  Rachel Clark (SE Guilford)
.
MEN'S PLAYER of the YEAR
  Nasir Johnson (Williams)
.
MEN'S COACH of the YEAR
  Tommy Cole (Williams)
Taylor Deaton (RHS)
Taylor Gantt (RHS)
Hannah Hinshaw (RHS)
WOMEN'S PLAYER of the YEAR
.
WOMEN'S COACH of the YEAR
.
MEN'S PLAYER of the YEAR
.
MEN'S COACH of the YEAR
 

2018-19 STATE BASKETBALL PLAYOFFS
2019 BASKETBALL STATE CHAMPIONSHIPS
SATURDAY, MARCH 16
1A WOMEN - 12:00 SMITH CENTER 1A MEN - 2:30 SMITH CENTER
 #1E Pamlico County (29-2) 62  #9W Bishop McGuinness (24-8) 55
 #1W East Surry (27-3) 55  #2E Henderson Collegiate (31-3) 54
2A WOMEN - 5:00 REYNOLDS COLISEUM 2A MEN - 7:30 REYNOLDS COLISEUM
 #1W Mountain Heritage (29-0) 63  #1E Farmville Central (32-0) 86
 #1E Farmville Central (27-1) 53  #2W Forest Hills (29-3) 71
3A WOMEN - 5:00 SMITH CENTER 3A MEN - 7:30 SMITH CENTER
 #2E Southeast Guilford (28-3) 55  #1W Southwest Guilford (32-0) 67
 #4W Cuthbertson (29-4) 49  #4E Walter Williams (27-4) 60
4A WOMEN - 2:30 REYNOLDS COLISEUM 4A MEN - 12:00 REYNOLDS COLISEUM
 #2W West Forsyth (27-3) 47  #2E South Central (30-1) 72
 #2E Southeast Raleigh (25-6) 36  #6W West Charlotte (25-7) 46

WOMEN - REGIONAL FINALS- FAYETTEVILLE STATE UNIVERSITY
SAT 3/9 6:00 3A E #2 SE GUILFORD 62 vs E E SMITH 59
MEN - REGIONAL FINALS - FAYETTEVILLE STATE UNIVERSITY
SAT 3/9 4:00 3A E #4 WILLIAMS 58 vs #3 E ALAMANCE 49
WOMEN - ROUND FOUR
TUE 3/5 6:00 3A W #9 ASHEBORO 43 @ #4 CUTHBERTSON 63
TUE 3/5 6:00 3A E #3 JACKSONVILLE 51 @ #2 SE GUILFORD 55
MEN - ROUND FOUR
TUE 3/5 3A E #4 WILLIAMS 71 @ #1 HILLSIDE 64
WOMEN - ROUND THREE
SAT 3/2 6:00 3A W #16 STATESVILLE 49 @ #9 ASHEBORO 55
SAT 3/2 3A E #7 HUNT 15 @ #2 SE GUILFORD 71
SAT 3/2 2A E #11 TW ANDREWS 40 @ #3 KINSTON 52
MEN - ROUND THREE
SAT 3/2 7:00 2A W #8 WHEATMORE 63 @ #1 E LINCOLN 81
SAT 3/2 3A W #9 S GUILFORD 59 @ #1 SW GUILFORD 88
SAT 3/2 3A E #5 SOUTHERN LEE 58 @ #4 WILLIAMS 61
WOMEN - ROUND TWO
THU 2/28 6:00 3A W #9 ASHEBORO 49 @ #8 N IREDELL 47
THU 2/28 6:00 3A W #19 SW RANDOLPH 58 @ #3 J CARSON 70
THU 2/28 6:00 2A E #9 RANDLEMAN 29 @ #8 VANCE CO 55
THU 2/28 2A E #11 TW ANDREWS 67 @ #6 E BLADEN 66
THU 2/28 6:00 3A E #18 E ALAMANCE 41 @ #2 SE GUILFORD 66
MEN - ROUND TWO
THU 2/28 7:00 2A E #12 RANDLEMAN 56 @ #5 REIDSVILLE 59
THU 2/28 7:00 2A W #24 SOUTH POINT 74 @ #8 WHEATMORE 80
THU 2/28 3A W #9 S GUILFORD 67 @ #8 HICKORY 51
THU 2/28 3A E #20 E GUILFORD 58 @ #4 WILLIAMS 59
WOMEN - ROUND ONE
TUE 2/26 7:00 3A W #24 E ROWAN 39 @ #9 ASHEBORO 55
TUE 2/26 6:00 3A W #19 SW RANDOLPH 67 @ #14 COX MILL 52
TUE 2/26 6:00 2A E #24 WASHINGTON 57 @ #9 RANDLEMAN 74
TUE 2/26 6:00 2A E #25 P GROVE 54 @ #8 VANCE CO 64
TUE 2/26 6:00 2A E #28 WHEATMORE 43 @ #5 E DUPLIN 58
TUE 2/26 2A E #22 N PITT 34 @ #11 TW ANDREWS 44
TUE 2/26 3A W #30 S GUILFORD 46 @ #3 J CARSON 63
TUE 2/26 6:00 3A E #24 S ALAMANCE 36 @ #9 PERSON 41
TUE 2/26 6:00 3A E #20 E GUILFORD 38 @ #13 HAVELOCK 61
TUE 2/26 3A E #26 WILLIAMS 52 @ #7 HUNT 54
TUE 2/26 3A E #31 CHAPEL HILL 29 @ #2 SE GUILFORD 57
MEN - ROUND ONE
TUE 2/26 7:30 3A W #25 ASHEBORO 49 @ #8 HICKORY 61
TUE 2/26 7:30 2A E #21 TRINITY 46 @ #12 RANDLEMAN 53
TUE 2/26 7:30 2A E #32 P GROVE 43 @ #1 FARM-CTRL 93
TUE 2/26 7:00 2A W #25 L NORMAN CH 63 @ #8 WHEATMORE 75
TUE 2/26 6:00 3A W #24 ALEXANDER C 41 @ #9 S GUILFORD 76
TUE 2/26 7:30 3A E #20 E GUILFORD 77 @ #13 PERSON 64
TUE 2/26 3A E #29 NORTHERN D 50 @ #4 WILLIAMS 69

2018-19 CONFERENCE TOURNAMENTS..


PIEDMONT ATHLETIC 2A TOURNAMENT
WOMEN - ROUND ONE
MON 2/18 #1 RANDLEMAN - BYE
MON 2/18 #4 WHEATMORE 53, #5 JORDAN-MATTHEWS 38
MON 2/18 #3 P GROVE 61, #6 E RANDOLPH 40
MON 2/18 #2 TW ANDREWS 61, #7 TRINITY 31
WOMEN - SEMIFINALS
WED 2/20 #4 WHEATMORE 52, #1 RANDLEMAN 38
WED 2/20 #2 TW ANDREWS 53, #3 P GROVE 47
WOMEN - FINALS at WHEATMORE
FRI 2/22 #2 TW ANDREWS 41, #4 WHEATMORE 36
PIEDMONT ATHLETIC 2A TOURNAMENT
MEN - ROUND ONE
MON 2/18 #1 WHEATMORE - BYE
MON 2/18 #5 TW ANDREWS 92, #4 P GROVE 64
MON 2/18 #3 TRINITY 63, #6 JORDAN-MATTHEWS 53
MON 2/18 #2 RANDLEMAN 82, #7 E RANDOLPH 42
MEN - SEMIFINALS
WED 2/20 #1 WHEATMORE 71, #5 TW ANDREWS 57
WED 2/20 #2 RANDLEMAN 62, #3 TRINITY 52
MEN - FINALS at WHEATMORE
FRI 2/22 #1 WHEATMORE 56, #2 RANDLEMAN 50
NCCSA STATE QUARTERFINALS
WOMEN
THU 2/21 1A at TRINITY SCHOOL, DURHAM
NEW MANNA 63, FAYETTEVILLE ST. 48
THU 2/21 2A at SPRINGFIELD MIDDLE SCHOOL
WILSON CHR. 51, FAITH CHR. 33
MID-PIEDMONT 3A TOURNAMENT
WOMEN - ROUND ONE
TUE 2/19 #1 SE GUILFORD - BYE
TUE 2/19 #4 E GUILFORD 62, #5 WILLIAMS 60
TUE 2/19 #6 S ALAMANCE 53, #3 SW RANDOLPH 45
TUE 2/19 #2 ASHEBORO 53, #7 S GUILFORD 51
WOMEN - SEMIFINALS at ASHEBORO
WED 2/20 #4 E GUILFORD 39, #1 SE GUILFORD 33
THU 2/21 #2 ASHEBORO 55, #6 S ALAMANCE 44
WOMEN - FINALS at ASHEBORO
FRI 2/22 #2 ASHEBORO 51, #4 E GUILFORD 49
MID-PIEDMONT 3A TOURNAMENT
MEN - ROUND ONE
TUE 2/19 #1 WILLIAMS - BYE
TUE 2/19 #4 E GUILFORD 77, #5 S ALAMANCE 35
TUE 2/19 #6 SE GUILFORD 71, #3 ASHEBORO 59
TUE 2/19 #2 S GUILFORD 67, #7 SW RANDOLPH 34
MEN - SEMIFINALS at ASHEBORO
WED 2/20 #4 E GUILFORD 64, #1 WILLIAMS 51
THU 2/21 #2 S GUILFORD 75, #6 SE GUILFORD 37
MEN - FINALS at ASHEBORO
FRI 2/22 #2 S GUILFORD 75, #4 E GUILFORD 70 (OT)
YADKIN VALLEY 1A TOURNAMENT
WOMEN - ROUND ONE
MON 2/18 #1 ALBEMARLE 61, #8 UWHARRIE CH. 41
MON 2/18 #5 N MOORE 60, #4 S DAVIDSON 47
MON 2/18 #3 N ROWAN 51, #6 N STANLY 39
MON 2/18 #2 GRAY STONE 41, #7 S STANLY 17
WOMEN - SEMIFINALS at S DAVIDSON
WED 2/20 #3 N ROWAN 41, #2 GRAY STONE 38
WED 2/20 #1 ALBEMARLE 59, #5 N MOORE 55
WOMEN - FINALS at S DAVIDSON
FRI 2/22 #3 N ROWAN 67, #1 ALBEMARLE 63
YADKIN VALLEY 1A TOURNAMENT
MEN - ROUND ONE
TUE 2/19 #1 N ROWAN 70, #8 GRAY STONE 33
MON 2/18 #4 N STANLY, #5 W MONTGOMERY
TUE 2/19 #6 UWHARRIE CH. 55, #3 ALBEMARLE 49
TUE 2/19 #2 S STANLY 99, #7 S DAVIDSON 70
MEN - SEMIFINALS at S DAVIDSON
WED 2/20 #2 S STANLY 61, #6 UWHARRIE CH. 50
WED 2/20 #1 N ROWAN 46, #4 N STANLY 45
MEN - FINALS at S DAVIDSON
FRI 2/22 #1 N ROWAN 66, #2 S STANLY 65
NCCSA DISTRICT ROUND
WOMEN
FRI 2/15 1A FAYETTEVILLE ST. def COMMUNITY
FRI 2/15 2A FAITH 47, GOSPEL LIGHT 36
 

.


.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

RANDOLPH COUNTY BASKETBALL SCHEDULE - ABBREVIATION KEY

VARSITY DOUBLEHEADERS BEGIN AT 6 PM UNLESS NOTED

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY

NOV 5

NOV 6

NOV 7

NOV 8

NOV 9

FSCS @ FCS

NOV 12

NOV 13

CCS @ UCA
*UGCS @ FCS

NOV 14

NOV 15

NOV 16

UCA @ CCS

NOV 19

OG @ THS
CCS @ FCS

NOV 20

UP @ AHS
SWR @ THS
PG @ ED
RMA @ UCA

NOV 21

NOV 22

THANKSGIVING

NOV 23

AHS vs NW
(1:00 at HPC)

NOV 26

CC @ ER
(b) UCA @ RMA

NOV 27

AHS @ PG
SWR @ ER
RHS @ EM
THS @ OG
WHS @ WD
*ACS @ FCS

NOV 28

THS @ SWR
WHS @ ED

NOV 29

PG @ CC
RHS @ LHS

NOV 30

ER @ AHS
PG @ SWR
THS @ SG
UCA @ LinCh
FCS @ WM
Reagan @ WHS PPD
MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY

DEC 3

ER @ CC
(g) PCHS @ WHS
RHS @ MPHS

DEC 4

AHS @ UP
SWR @ PG
EM @ ER
S Stokes @ THS
PHS @ WHS
FCS @ CCS
Calvary @ FSCS (5:30)

DEC 5

PG @ AHS
ED @ WHS

DEC 6

THS @ (Apex) Friendship
RHS @ SWR

DEC 7

RHS @ AHS
ER @ SWR
SG @ THS
UCA @ EM
FCS @ CCA
Southview @ FSCS

DEC 10

.

.

DEC 11

PPD *SWR @ EG
PPD *ER @ PG
PPD *RHS @ WHS
CXL Glenn @ THS
PPD *UCA @ Albemarle
FCS @ GLC
ACS @ FSCS (5:30)

DEC 12

PPD AHS @ ER
PPD SD @ SWR
PPD PG @ SEG
PPD EM @ RHS

DEC 13

PPD *SEG @ AHS

DEC 14

PPD *SA @ SWR
*JM @ ER
*PG @ RHS
*WHS @ THS
*NR @ UCA
*VCS @ FCS
Cornerstone @ FSCS

DEC 17

*(g) SA @ AHS (5:00)
SD @ SWR

DEC 18

*UCA @ SS
*RHS @ WHS

DEC 19

DEC 20

*UCA @ SD
The Courier-Tribune
Girls Tournament

DEC 21

The Courier-Tribune
Girls Tournament

.

.

.

.

.

.

.

.

.



The 28th Annual The Courier-Tribune Christmas Invitational
THURSDAY, DEC 20 FRIDAY, DEC 21 SATURDAY, DEC 22
WOMEN'S BASKETBALL
WOMEN'S BASKETBALL
WOMEN'S BASKETBALL
Asheboro 50, Trinity 14
Providence Grove 48, Wheatmore 37
SW Randolph 73, Jordan-Matthews 49
Randleman 43, E Randolph 19
Wheatmore 50, Trinity 16
Jordan-Matthews 53, E Randolph 34
Providence Grove 60, Asheboro 50
SW Randolph 55, Randleman 25
E Randolph 52, Trinity 25
Wheatmore 53, Jordan-Matthews 33
Asheboro 64, Randleman 50
SW Randolph 63, Providence Grove 35
. . .
THURSDAY, DEC 27 FRIDAY, DEC 28 SATURDAY, DEC 29
MEN'S BASKETBALL
MEN'S BASKETBALL
MEN'S BASKETBALL
Asheboro 71, Jordan-Matthews 45
Trinity 67, Providence Grove 53
Wheatmore 62, SW Randolph 53
Randleman 80, E Randolph 49
Jordan-Matthews 53, Providence Grove 48
SW Randolph 44, E Randolph 34
Asheboro 70, Trinity 55
Wheatmore 58, Randleman 50
Providence Grove 74, E Randolph 71
SW Randolph64, Jordan-Matthews 48
Randleman 64, Trinity 52
Asheboro 50, Wheatmore 47

ALL GAMES AT ASHEBORO HIGH SCHOOL

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY

DEC 24

DEC 25

CHRISTMAS

DEC 26

DEC 27

The Courier-Tribune
Boys Tournament

(w) 12:00 UCA vs WW

DEC 28

The Courier-Tribune
Boys Tournament

(w) 9 am UCA vs BY

FCS vs tba (time tba)

DEC 31

JAN 1

NEW YEAR'S DAY

JAN 2

*UCA @ NS

JAN3

HPC @ WHS

JAN 4

*EG @ AHS
*SG @ SWR
*ER @ TWA
*THS @ PG
*RHS @ JM
Reagan @ WHS
*NM @ UCA
*FCS @ UGCS
*FSCS @ CCA

SATURDAY, JAN 5

*AHS @ SWR

JAN 7

EM @ ER
FSCS @ Calvary (5:30)

JAN 8

*AHS @ SG
*WW @ SWR (6:30)
*PG @ WHS
*TWA @ RHS
*JM @ THS
*UCA @ WM
TCS @ FCS

JAN 9

AHS @ Ragsdale
LHS @ RHS
WHS @ HPC
*SWR @ EG
*ER @ PG

JAN 10

FSCS @ VCS

JAN 11

*WW @ AHS
*WHS @ ER
*PG @ TWA
*THS @ RHS
*UCA @ GSD
FCS @ WCA
FSCS @ UGCS

SATURDAY, JAN 12

FCS @ FCS (Rocky
Mount) (11 am)

JAN 14

FSCS @ Rockwell

JAN 15

*GLC @ FCS

JAN 16

JAN 17

JAN 18

*SWR @ SEG
*RHS @ ER
*THS @ TWA
*JM @ WHS
FCS @ CThunder
FSCS @ Southview

SATURDAY, JAN 19

(b) WHS vs E SURRY
ND MLK CLASSIC
(3:00)
MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY

JAN 21

JAN 22

*ER @ THS
*JM @ PG
*Albemarle @ UCA
FCS @ FSCS

JAN 23

AHS @ ER
SWR @ RHS

JAN 24

JAN 25

*AHS @ SEG
*SWR @ SA (6:30)
*PG @ ER
*WHS @ RHS
*UCA @ NR
*FCS @ VCS
*UGCS @ FSCS
.

JAN 28

JAN 29

PPD *AHS @ SA (6:45)
*SS @ UCA
FSCS @ Cornerstone
PPD *EG @ SWR
PPD *ER @ JM
PPD*RHS @ PG
PPD*THS @ WHS
.

JAN 30

*SEG @ AHS
*EG @ SWR
LHS @ RHS CXL
*RHS @ PG
*ER @ JM
*THS @ WHS

JAN 31

*SA @ SWR (6:30)
*TWA @ WHS

FEB 1

*AHS @ EG
*SWR @ SG
*TWA @ ER
*PG @ THS
*JM @ RHS
*NS @ UCA
FCS @ Sheets

FEB 4

FEB 5

*(m) FSCS @ CCA (5:00)
*SG @ AHS
*SWR @ WW
*WHS @ PG
*RHS @ TWA
*THS @ JM
*UCA @ NM
*FCS @ ACS (5:30)
*(w) CCA @ FSCS (6:00)

FEB 6

*AHS @ SA (6:45)

FEB 7

*TWA @ PG

FEB 8

*AHS @ WW
*ER @ WHS
*RHS @ THS
*WM @ UCA
HP Home Ed @ FCS (w)
Oak Level @ FCS (m)

SATURDAY, FEB 9

WHS @ PHS (4:30)
.

FEB 11

SG @ PG

FEB 12

*SWR @ AHS
*ER @ RHS
*TWA @ THS
*WHS @ JM
*GSD @ UCA
CHS @ FCS
.

FEB 13

*(b) SA @ AHS (6:30)
EM @ RHS

FEB 14

FEB 15

*SEG @ SWR
*THS @ ER
*PG @ JM
*WHS @ TWA
*SD @ UCA
.
NCCSA District Playoffs
Dist. 1 vs Dist. 2 (FCS)
Dist. 3 vs Dist. 4 (FSCS)
match ups TBA

FEB 18

.
.
.
.
.
.
.
.
PAC 7 TOURNAMENT
Round 1 at higher seeds
WOMEN
#1 RHS (BYE)
#7 THS @ #2
#6 ER @ #3
#5 @ #4
.
MEN
#1 WHS (BYE)
#7 @ #2 RHS
#6 @ #3 THS
#5 @ #4
.

YVC TOURNAMENT
Round 1 at higher seeds

FEB 19

MPC TOURNAMENT
Round 1 at higher seeds
WOMEN
#1 SEG (BYE)
#7 @ #2
#6 @ #3
#5 @ #4
.
MEN
#1 BYE
#7 @ #2
#6 @ #3
#5 @ #4

.

.

FEB 20

MPC TOURNAMENT
Semi-Finals at Asheboro
.
6:00 (w) #1 SEG vs 4/5
7:30 (m) #1 WW vs 4/5
.
.

PAC 7 TOURNAMENT
Semi-Finals at higher seeds
.
WOMEN
4/5 @ #1 RHS
2/7 vs 3/6
.
MEN
4/5 @ #1 WHS
2/7 vs 3/6
.

YVC TOURNAMENT
Semi-Finals at S Davidson

FEB 21

MPC TOURNAMENT
Semi-Finals at Asheboro
.
6:00 (w) 2/7 vs 3/6
7:30 (m) 2/7 vs 3/6

FEB 22

MPC TOURNAMENT
Finals at Asheboro
.
6:00 Women's Final
7:30 Men's Final
.
.

PAC 7 TOURNAMENT
Finals at Wheatmore
.
Women's Final
Men's Final
.
.

YVC TOURNAMENT
Finals at S Davidson
.
Women's Final
Men's Final