ASHEBORO EASTERN RANDOLPH FAITH CHRISTIAN FAYETTEVILLE STREET PROVIDENCE GROVE RANDLEMAN SOUTHWESTERN RANDOLPH TRINITY UWHARRIE CHARTER. WHEATMORE
LOOK FOR US ON


2019 STATE PLAYOFFS - BASEBALL

MID-PIEDMONT 3A TEAMS

PIEDMONT ATHLETIC 2A TEAMS

YADKIN VALLEY 1A TEAMS

NCHSAA AA TEAMS

EAST REGIONAL FINALS
1 2 3
#11 RANDLEMAN (26-4) 4 THU
#4 WASHINGTON (20-6) 2 @ R
.
WEST REGIONAL FINALS
1 2 3
#12 ROXBORO COMM (19-5) 2
#10 UWHARRIE CHTR (22-5) 12
.
.
.
.
.
.
ROUND THREE - TUESDAY, MAY 14
(AT HIGHER SEED)
EAST REGIONAL
#8 SOUTHEAST GUILFORD (20-7) 1
#1 NEW HANOVER (22-1) 7
 .
.
ROUND TWO - FRIDAY, MAY 10
(AT HIGHER SEED)
EAST REGIONAL
#9 EAST CHAPEL HILL (17-7) 0
#8 SOUTHEAST GUILFORD (19-7) 5
 .
.
 ..
 ..
 ..
 ..
 ..
ROUND ONE - TUESDAY, MAY 7
(AT HIGHER SEED)
WEST REGIONAL
#19 CUTHBERTSON (14-8) 3
#14 SW RANDOLPH (17-6) 2
 .
EAST REGIONAL
#25 TRITON (11-9) 1
#8 SOUTHEAST GUILFORD (18-7) 10
 .
ROUND FOUR - FRIDAY, MAY 17
(AT HIGHER SEED)
EAST REGIONAL
#11 RANDLEMAN (24-4) 10
#7 BUNN (20-6) 4
.
ROUND THREE - TUESDAY, MAY 14
(AT HIGHER SEED)
EAST REGIONAL
#11 RANDLEMAN (23-4) 3
#3 WHITEVILLE (19-3) 2
.
.
ROUND TWO - FRIDAY, MAY 10
(AT HIGHER SEED)
EAST REGIONAL
#9 NC SCIENCE & MATH (14-1) 8
#8 PROVIDENCE GROVE (16-8) 1
.
#11 RANDLEMAN (22-4) 10
#6 NASH CENTRAL (21-4) 3
.
.
.
.
ROUND ONE - TUESDAY, MAY 7
(AT HIGHER SEED)
EAST REGIONAL
#25 JORDAN-MATTHEWS (12-10) 0
#8 PROVIDENCE GROVE (15-8) 8
.
#22 WEST CRAVEN (13-10) 4
#11 RANDLEMAN (21-4) 9
.
#28 WHEATMORE (11-12) 2
#5 CURRITUCK COUNTY (18-4) 7
ROUND FOUR - FRIDAY, MAY 17
(AT HIGHER SEED)
WEST REGIONAL
#10 UWHARRIE CHARTER (21-5) 10
#6 QUEEN'S GRANT (19-7) 5
.
ROUND THREE - TUESDAY, MAY 14
(AT HIGHER SEED)
WEST REGIONAL
#10 UWHARRIE CHARTER (20-5) 7
#2 NORTH STANLY (22-2) 3
.
.
ROUND TWO - FRIDAY, MAY 10
(AT HIGHER SEED)
WEST REGIONAL
#18 NORTH STOKES (13-11) 0
#2 NORTH STANLY (21-2) 10
.
#10 UWHARRIE CHARTER (19-5) 6
#7 CHATHAM CENTRAL (15-7) 0
.
#16 SOUTH STANLY (15-9) 0
#1 EAST SURRY (21-2) 10
.
ROUND ONE - TUESDAY, MAY 7
(AT HIGHER SEED)
WEST REGIONAL
#2 NORTH STANLY (21-2) BYE
.
#23 NORTH MOORE (9-12) 1
#10 UWHARRIE CHARTER (18-5) 8
.
#17 HAYESVILLE (13-3) 2
#16 SOUTH STANLY (14-9) 5
.
.
.
.
.
.
.
CHAMPIONSHIP - SATURDAY, MAY 11
(AT KINSTON)
#2E WILMINGTON CHR. (16-5) 5
#1E WILSON CHR. (17-4) 1
.
3RD PLACE GAME
#2W FAITH CHR. SCHOOL (9-4) 6
#4E GREENVILLE CHR. (7-9) 8
.
SEMIFINALS - FRIDAY, MAY 10
(AT KINSTON)
#2W FAITH CHR. SCHOOL (9-3) 5
#1E WILSON CHR. (16-3) 6
 .
#4E GREENVILLE CHR. (7-8) 2
#2E WILMINGTON CHR. (14-5) 12
 .
 .
 .
QUARTERFINALS - TUESDAY, MAY 7
(AT HIGHER SEED)
#2W FAITH CHR. SCHOOL (8-3) 4
#3E FAITH CHR. ACADEMY (12-4) 3
 .
 #4W VANDALIA CHR. (4-9) 2
 #1E WILSON CHR. (15-3) 12
 .
#3W ALAMANCE CHR. (2-6) 4
#2E WILMINGTON CHR. (13-5) 7
 .
#4E GREENVILLE CHR. (6-8) 10
#1W SHEETS MEMORIAL (8-3) 8

2019 STATE PLAYOFFS - SOFTBALL

MID-PIEDMONT 3A TEAMS

PIEDMONT ATHLETIC 2A TEAMS

YADKIN VALLEY 1A TEAMS

NCHSAA AA TEAMS

EAST REGIONAL FINALS
1 2 3
#4 E RANDOLPH (22-5) 0 THU
#2 S GRANVILLE (18-2) 2 @ER
ROUND FOUR - FRIDAY, MAY 17
(AT HIGHER SEED)
EAST REGIONAL
#5 SOUTHERN ALAMANCE (24-5) 2
#1 D H CONLEY (24-1) 3
 .
.
.
.
ROUND THREE - TUESDAY, MAY 14
(AT HIGHER SEED)
EAST REGIONAL
#5 SOUTHERN ALAMANCE (23-5) 6
#4 TOPSAIL (20-3) 3
 .
.
.
.
.
.
.
ROUND TWO - FRIDAY, MAY 10
(AT HIGHER SEED)
WEST REGIONAL
#12 SOUTHWESTERN RANDOLPH (16-5) 1
#5 NORTH BUNCOMBE (18-4) 2
 .
EAST REGIONAL
#21 PERSON (11-10) 2
#5 SOUTHERN ALAMANCE (22-5) 3
 .
.
.
ROUND ONE - TUESDAY, MAY 7
(AT HIGHER SEED)
WEST REGIONAL
#21 EAST ROWAN (13-9) 1
#12 SOUTHWESTERN RANDOLPH (15-5) 2
 .
#20 ASHEBORO (13-6) 2
#13 CARSON (15-9) 3
 .
EAST REGIONAL
#28 LEE COUNTY (7-8) 1
#5 SOUTHERN ALAMANCE (21-5) 5
 .
#30 EASTERN GUILFORD (9-11) 0
 #3 CAPE FEAR (21-1) 10
ROUND FOUR - FRIDAY, MAY 17
(AT HIGHER SEED)
EAST REGIONAL
#4 EASTERN RANDOLPH (21-4) 3
#1 WASHINGTON (22-0) 0
.
.
.
.
ROUND THREE - TUESDAY, MAY 14
(AT HIGHER SEED)
EAST REGIONAL
#21 PROVIDENCE GROVE (16-5) 3
#4 EASTERN RANDOLPH (19-4) 4
.
.
.
.
.
.
.
ROUND TWO - FRIDAY, MAY 10
(AT HIGHER SEED)
EAST REGIONAL
#13 FARMVILLE CENTRAL (13-9) 7:00
#4 EASTERN RANDOLPH (18-4)
.
#21 PROVIDENCE GROVE (14-5) 7:00
#5 MIDWAY (14-6)
.
.
.
.
ROUND ONE - TUESDAY, MAY 7
(AT HIGHER SEED)
EAST REGIONAL
#29 ROANOKE RAPIDS (7-10) 0
#4 EASTERN RANDOLPH (18-4) 9
.
#21 PROVIDENCE GROVE (14-5) 4
#12 RANDLEMAN (14-4) 2
.
#31 WHEATMORE (10-11) 0
#2 SOUTH GRANVILLE (13-2) 13
ROUND FOUR - FRIDAY, MAY 17
(AT HIGHER SEED)
WEST REGIONAL
#15 NORTH STANLY (16-6) 3
#3 ROBBINSVILLE (22-3) 11
.
#4 SOUTH STANLY (22-2) 5
#1 NORTH STOKES (24-0) 6
.
ROUND THREE - TUESDAY, MAY 14
(AT HIGHER SEED)
WEST REGIONAL
#15 NORTH STANLY (15-6) 3
#10 MURPHY (16-2) 2
.
#11 WEST MONTGOMERY (17-4) 6
#3 ROBBINSVILLE (21-3) 7
.
#21 STARMOUNT (15-9) 5
#4 SOUTH STANLY (21-2) 9
.
ROUND TWO - FRIDAY, MAY 10
(AT HIGHER SEED)
WEST REGIONAL
#15 NORTH STANLY (14-6) 2
#2 ROXBORO COMMUNITY (13-6) 1
.
#11 WEST MONTGOMERY (16-4) 3
#6 CHATHAM CENTRAL (14-3) 2
.
#20 SWAIN COUNTY (14-6) 2
#4 SOUTH STANLY (20-2) 7
.
ROUND ONE - TUESDAY, MAY 7
(AT HIGHER SEED)
WEST REGIONAL
#18 UWHARRIE CHARTER (12-7) 0
#15 NORTH STANLY (13-6) - 9 inn 1
.
#22 HAYESVILLE (10-7) 0
#11 WEST MONTGOMERY (15-4) 12
.
#4 SOUTH STANLY (20-2) BYE
.

2019 CONFERENCE TOURNAMENTS

MID-PIEDMONT 3A BASEBALL TOURNAMENT

ROUND 1 - TUESDAY, APR 30 (AT HIGHER SEED)
#1 SOUTHEAST GUILFORD
BYE

#5 WALTER WILLIAMS 2
#4 ASHEBORO 3

#6 EASTERN GUILFORD 8
#3 SOUTHERN ALAMANCE 9

#7 SOUTHERN GUILFORD 3
#2 SOUTHWESTERN RANDOLPH 13
SEMI-FINALS - WEDNESDAY, MAY 1 (AT SE GUILFORD)
#4 ASHEBORO 0
#1 SOUTHEAST GUILFORD 4

#3 SOUTHERN ALAMANCE 3
#2 SOUTHWESTERN RANDOLPH 6
FINALS - THURSDAY, MAY 2 (AT SE GUILFORD)
..
#2 SOUTHWESTERN RANDOLPH 4
#1 SOUTHEAST GUILFORD 2

MID-PIEDMONT 3A SOFTBALL TOURNAMENT

ROUND 1 - TUESDAY, APR 30 (AT HIGHER SEED)
#1 SOUTHWESTERN RANDOLPH
BYE

#5 SOUTHEAST GUILFORD 0
#4 EASTERN GUILFORD 8

#6 SOUTHERN GUILFORD 1
#3 ASHEBORO 8

#7 WALTER WILLIAMS 1
#2 SOUTHERN ALAMANCE 15
SEMI-FINALS - WEDNESDAY, MAY 1 (AT SW RANDOLPH)
#4 EASTERN GUILFORD 0
#1 SOUTHWESTERN RANDOLPH 8

#3 ASHEBORO 1
#2 SOUTHERN ALAMANCE 5
FINALS - THURSDAY, MAY 2 (AT SW RANDOLPH)
..
#2 SOUTHERN ALAMANCE 3
#1 SOUTHWESTERN RANDOLPH 2
(12 innings)

PIEDMONT ATHLETIC 2A BASEBALL TOURNAMENT

ROUND 1 - MONDAY, APR 29 (AT HIGHER SEED)
#1 PROVIDENCE GROVE
BYE

#5 EASTERN RANDOLPH 1
#4 WHEATMORE 2

#6 TRINITY 4
#3 JORDAN-MATTHEWS 2

#7 TW ANDREWS 0
#2 RANDLEMAN 13
SEMI-FINALS - TUESDAY, APR 30 (AT HIGHER SEED)
#4 WHEATMORE 2
#1 PROVIDENCE GROVE 4

#6 TRINITY   ......... 5
#2 RANDLEMAN  20
FINALS - THURSDAY, MAY 2 (AT RANDLEMAN)
..
#2 RANDLEMAN  11
#1 PROVIDENCE GROVE 2
.
3RD PLACE TIE-BREAKER GAME
(AT RANDLEMAN)
WHEATMORE 11
JORDAN-MATTHEWS 12

PIEDMONT ATHLETIC 2A SOFTBALL TOURNAMENT

ROUND 1 - MONDAY, APR 29 (AT HIGHER SEED)
#1 EASTERN RANDOLPH
BYE

#5 WHEATMORE 10
#4 JORDAN-MATTHEWS 4

#6 TRINITY 0
#3 PROVIDENCE GROVE 10

#7 TW ANDREWS 0
#2 RANDLEMAN 15
SEMI-FINALS - TUESDAY, APR 30 (AT HIGHER SEED)
#5 WHEATMORE 0
#1 EASTERN RANDOLPH 1

#3 PROVIDENCE GROVE 4
#2 RANDLEMAN 2
FINALS - THURSDAY, MAY 2 (AT PROVIDENCE GROVE)
..
#3 PROVIDENCE GROVE 2
#1 EASTERN RANDOLPH 0

YADKIN VALLEY 1A BASEBALL TOURNAMENT

ROUND 1 - CANCELLED
TO ALLOW TEAMS TO COMPLETE THEIR
CONFERENCE SCHEDULE FOR GAMES
MISSED DUE TO WEATHER.
 
THE TOP FOUR TEAMS WILL ADVANCE
TO TOURNAMENT SEMI-FINALS.
SEMI-FINALS - THURSDAY, MAY 2 (AT S STANLY)
#4 NORTH MOORE 1
#1 NORTH STANLY 11

#3 SOUTH STANLY
#2 UWHARRIE CHARTER
FINALS - FRIDAY, MAY 3 (AT S STANLY)
..
#2 UWHARRIE CHARTER 2
#1 NORTH STANLY 5

YADKIN VALLEY 1A SOFTBALL TOURNAMENT

ROUND 1 - CANCELLED
TO ALLOW TEAMS TO COMPLETE THEIR
CONFERENCE SCHEDULE FOR GAMES
MISSED DUE TO WEATHER.
 
THE TOP FOUR TEAMS WILL ADVANCE
TO TOURNAMENT SEMI-FINALS.
SEMI-FINALS - THURSDAY, MAY 2 (AT S STANLY)
#4 UWHARRIE CHARTER 3
#1 SOUTH STANLY 5

#3 NORTH STANLY
#2 WEST MONTGOMERY
FINALS - FRIDAY, MAY 3 (AT S STANLY)
..
#2 WEST MONTGOMERY 2
#1 SOUTH STANLY 12

NCCSA BASEBALL & SOFTBALL STATE TOURNAMENT

DISTRICT ROUND - FRIDAY, MAY 3
 

 
REGIONAL ROUND - TUESDAY, MAY 7
STATE ROUND - MAY 10 - 11
CLASS A AT FAYETTEVILLE STREET
CLASS AA AT BETHEL CHRISTIAN
..
.
.

2019 FINAL CONFERENCE BASEBALL STANDINGS

3A Mid-Piedmont Conf All
Southeast Guilford 11 0 20 8
Southwestern Randolph 10 2 17 7
Southern Alamance 8 4 15 9
Asheboro 4 8 8 15
Walter Williams 4 8 6 13
Eastern Guilford 3 9 7 15
Southern Guilford 1 10 2 17
2A PAC 7  Conf All
Providence Grove 10 2 16 9
Randleman 10 2 26 4
Jordan-Matthews 7 5 12 11
Wheatmore 7 5 11 13
Eastern Randolph 6 6 7 14
Trinity 2 10 6 17
T W Andrews 0 12 0 15
1A Yadkin Valley Conf All
North Stanly 15 1 22 2
Uwharrie Charter 14 2 22 5
South Stanly 13 3 15 10
North Moore 8 8 9 13
West Montgomery 7 9 7 10
North Rowan 7 9 7 13
Gray Stone Day 4 12 4 12
South Davidson 2 14 2 17
Albemarle 2 14 2 16
NCCSA District 2 (AA) Conf All
Faith Christian 5 1 9 4
Alamance Christian 2 4 2 7
Vandalia Christian 1 5 4 10
Union Grove Christian 0 0 0 1

2019 FINAL CONFERENCE SOFTBALL STANDINGS

3A Mid-Piedmont Conf All
Southern Alamance 10 2 24 6
SW Randolph 10 2 16 6
Asheboro 10 2 13 7
Eastern Guilford 6 6 9 12
Southeast Guilford 3 9 3 20
Southern Guilford 2 10 3 16
Walter Williams 1 11 2 12
2A PAC 7  Conf All
Eastern Randolph 12 0 22 5
Randleman 10 2 14 5
Providence Grove 8 4 16 6
Wheatmore 5 7 10 12
Jordan-Matthews 5 7 5 14
Trinity 2 10 5 15
T W Andrews 0 12 0 17
1A Yadkin Valley Conf All
South Stanly 16 0 22 3
West Montgomery 13 3 17 5
North Stanly 12 4 16 7
Uwharrie Charter 11 5 12 8
North Moore 7 9 8 11
Gray Stone Day 5 9 7 9
South Davidson 4 12 4 13
North Rowan 2 12 2 18
Albemarle 0 16 0 18
NCCSA District 2 (AA) Conf All
 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

RANDOLPH COUNTY SCHEDULES

BASEBALL <--

--> SOFTBALL

ABBREVIATION KEY

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY / SAT

FEB 25

FEB 26

FEB 27

THS 13, Smith 0

ER 0,  @ AHS 1  (8)
PG 3,  @ SWR 9
PPD NWG @ RHS
PPD WHS @ HPC

WHS 5, @ WD 8
RHS @ SG PPD

FEB 28

WHS 4,  HPC 2
RHS 8,   NG 0
THS 20, Thom 0

CD 9, WHS 3 (9)
HPC @ THS 5:00
PG 7,   SWR 4
ER 14,   AHS 0

MAR 1

PPD SAT PG @ SEG
PPD SG @ THS
PPD SAT WHS @ WW

SG @THSPPD
WHS @ AHS PPD
CC @ PG PPD
EM @ RHS PPD

SAT, MAR 2
.
12:00 ER vs NW Cab
2:30 ER vs AL Brown
 (@ AL BROWN)
.
UCA 2, @ WS 3
RHS 6, @ NWG 1
PG 1, @ SEG 9
2:30 WHS @ WW
.

MAR 4

7:00 CD @ THS

MAR 5

*SEG 10, @ AHS 0
*SA 2, @ SWR 8
*PG 3, @ ER 5
*RHS 10, @ WHS 2

*SEG 2, @ AHS 12
*Alb 0, @ UCA 17
*SA12, @ SWR 2
*RHS 2, @ WHS 1
*ER 5, @ PG 0

MAR 6

SWR 11, @ ER 4
Lee Co 16, @ PG 6
HPC 11, @ THS 1
CC 6, @ AHS 5

WG @ THS PPD
ER 15, @ SEG 0

MAR 7

*ER 2, @ PG 5
*WHS 3, @ RHS 5
Rags 10, @ THS 0
Alb 0, @ UCA 11
Alb 0, @ UCA 18

*EG @ SWR 6:00
THS 4, @ HPC 11
THS 1, @ HPC 6
*WHS 23, @ TWA 0
*PG 2, @ RHS 10
*JM 0, @ ER 4
*UCA 11, @ Alb 0

MAR 8

*PPD AHS @ SA
*PPD EG @ SWR

*AHS @ SA (susp)
*WHS @ THS PPD
.
MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY

MAR 11

*AHS 1, @ EG 2

*AHS @ EG 6:00
WHS @ ED 6:00
SWR 2, @ ER 0

MAR 12

*SG 0, @ SWR 12
*PG 0, @ JM 3
*THS 0, @ ER 5
*TWA 0, @ WHS 16
*UCA 20, @ NR 0

*UCA 29, @ NR 1
*AHS 15, @ EG 3
*ER 18, @ TWA 0
*SG 0, @ SWR 18
*THS 0. @ PG 10
*RHS 16, @ JM 0

MAR 13

*AHS 3, @ SA 4 (8)
*EG 2, @ SWR 7
THS 9, @ SG 1
RHS 15, @ Reids 1
ER 4, @ WW 5

*SA 5, @ AHS 6
EM 1, @ RHS 7
UCA 2, @ Rich Co 13
OG 6, @ WHS 7 (9)

MAR 14

WHS 0, @ UP 6
*JM 1, @ PG 11
*SWR 12, @ WW 1
NR 0, @ UCA 11
*7:00 THS @ ER

*SWR @ WW 6:00
*WHS 15, @ THS 0
*TWA 0, @ RHS 15
*TWA 0, @ RHS 18

MAR 15

*PPD WHS @ TWA
*PPD SG @ AHS

*SG @ AHS PPD
*NR@ UCA 6:00
*PG @ WHS PPD
*JM @ THS PPD
ER @ SA 7:00

SAT, MAR 16

LHS 2, WHS 1
RHS 3, EF 1
  (@ Finch Field)

AHS 1, @ ER 3

MAR 18


*PG 19, @ WHS 15

MAR 19

Sheets 3, @ FCS 0
*THS 5, @ PG 6
*WW 6, @ AHS 7
SWR 3, @ WHS 4
*SS 2, @ UCA 12
*RHS 20, @ JM 4

*PG 25, @ TWA 5
*WW 1, @ AHS 11
JM 3, @ SWR 12
*SS 7, @ UCA 0
*WHS 1, @ ER 5
*THS 0, @ RHS 15
.

MAR 20

SA 8, @ PG 5
*SG 1, @ AHS 4
ER 2, @ SWR 12
ED 2, @ THS 1
*7:00 UCA @ SD

*JM @ THS 6:00
*GSD 2, @ UCA 12
*SG 5, @ AHS 11
ER 2, @ SWR 4

MAR 21

CXL WHS @ Page
*5:00 TWA @ ER
*7:00 TWA @ ER

PG @ SA 7:00

MAR 22

*FCS 21, @ VCS 3
*PG 11, @ THS 0
*SWR 6, @ AHS 1
*UCA 5, @ SS 1
Rags 8, @ WHS 6
*JM 12, @ RHS 4

*THS @ TWA 6:00
*SWR 6, @ AHS 1
*WHS 1, @ JM 2
*UCA 4, @ SS 5
*RHS 0, @ ER 10

SAT, MAR 16

Montour, PA 2, @ UCA 7

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY

MAR 25

CXL RHS @ SWR

RHS @ UP CXL

MAR 26

*RHS 18, @ TWA 0
*RHS 14, @ TWA 0
*SWR 1, @ SEG 2 (8)
*PG 6, @ WHS 5
*JM 14, @ THS 2

*NS 5, @ UCA 6
*SWR 13, @ SEG 2
*TWA 1, @ WHS 23
*JM 2, @ PG 10
*ER 15, @ THS 4

MAR 27

AHS 4, @ ER 2
THS 1, @ ED 2

THS 8, @ WG 2
PG 11, @ ED 1
WHS 14, @ OG 10
SWR 0, @ RHS 1
*UCA @ GSD 7:30

MAR 28

*WHS 17, @ TWA 1
AHS 0, @ CC 9
PG 3, @ Rags 0
SEG 3, @ RHS 13
*7:00 NS @ UCA

AHS 15, @ JM 3
RHS 5, @ WHS 2
Page 13, @ THS 1

MAR 29

*WHS 0, @ PG 4
*AHS 1, @ SEG 12
*SWR 10, @ SA 1
*THS 3, @ JM 10
*7:00 UCA @ NS

*UCA 1, @ NS 6
*AHS 12, @ SEG 1
*SWR 5, @ SA 2
*PG 1, @ ER 8
.

APR 1

*FCS 10, @ VCS 9
AHS 4, @ Lee Co 4
*THS 1, @ RHS 9

WHS 11, @ SEG 9

APR 2

*PPD PG @ TWA
*PPD SA @ AHS
*PPD SWR @ EG
*PPD WHS @ ER
*7:00 UCA @ NM

*AHS @ SA PPD
*SWR @ EG PPD
*UCA @ NM 6:00
*THS @ WHS PPD
*ER @ JM PPD

APR 3

*PG 17, @ TWA 0
*PG 8, @ TWA 0
*SA 5, @ AHS 3
CXL THS @ CD
ND 7, @ RHS 3 (13)
*SWR 7, @ EG 6
*SD 12, @ UCA 2
*ER 2, @ WHS 4

*THS 2, @ WHS 6
*AHS 18, @ WW 6
JM 3, @ RHS 7
*SWR 10, @ EG 2
PG 5, @ SA 4 (9)
SEG 1, @ ER 11

APR 4

SWR 12, @ PG 9
*WHS 8, @ ER 4
*RHS 16, @ THS 2
*UCA 13, @ NM 0

WHS 3, @ Glenn 10
*SD 0, @ UCA 13
*SD 1, @ UCA 16
THS 6, @ Page 8
*AHS 1, @ SA 5
*ER 3, @ JM 0
*RHS 8, @ PG 0

APR 5

5:30 GLC @ FCS
*PPD EG @ AHS
*PPD SWR @ SG
*7:00 NM @ UCA

*EG @ AHS PPD
*TWA @ ER 7:00
*SWR @ SG PPD
*PG @ THS PPD

SAT, APR 6

CXL THS vs Thom
  (Finch Field)
.
MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY

APR 8

*PPD EG @ AHS

*EG @ AHS PPD
SA @ ER PPD

APR 9

*4:00 FCS @ ACS
*PPD THS @ TWA
*PPD AHS @ SG
*PPD WW @ SWR
*PPD RHS @ ER
*PPD WHS @ JM
*WM 0, @ UCA 14
PG 12, @ Grim 10

*AHS @ SG PPD
*WW @ SWR PPD
*WM @ UCA 6:00
*WHS 8, @ PG 11
*THS @ JM 7:00
.

APR 10

*EG 2, @ AHS 6
*THS 18, @ TWA 1
PG 15, @ SWG 11
*SWR 9, @ SG 4
*RHS 15, @ ER 10
*WHS 1, @ JM 3

*TWA @ THS 4:30
*PG 15, @ THS 2
*EG 4, @ AHS 9
ER 11, @ CC 2
*SWR 13, @ SG 3

APR 11

*AHS 4, @ SG 1
*SEG 7, @ SWR 1
*TWA 0, @ THS 13
*JM 1, @ WHS 2
*ER 0, @ RHS 13
*UCA 2, @ SR 12

UP 2, @ RHS 5
UP7,  @ RHS 6
*SEG 1, @ SWR 16
*WW 0, @ SWR 12
*AHS 7, @ SG 5
*ER 3, @ WHS 0

APR 12

PPD RHS @ LHS
*7:00 AHS @ WW
*7:00 UCA @ WM
tba FCS @ Oak Level

*TWA @ PG PPD
*UCA @ WM 6:00
COPPERHEAD BASEBALL CLASSIC - McCRARY PARK - APRIL 15 - 19

APR 15

Lee Co 9, KHS 1
NM 15, KHS 5
CXL AHS vs PG

RHS in QUEEN CITY
TCRoberson 12, RHS 7
Providence 7, N Ford 3
  (@ Providence HS)

*AHS 6, @ WW 8

APR 16

NM 3, Lee Co 11
PG 16, KHS 1
AHS 0, SVHS 15

RHS in QUEEN CITY
RHS 14, N Ford 5
.
 (@ Providence HS)

*GSD 1, @ UCA 20

APR 17

WHS 5, Lee Co 6
ER 1, RJR 10
SWR 3, SVHS 6 (9)

RHS in QUEEN CITY
RHS 5, Providence 1
.
 (@ Providence HS)

APR 18

ER 4, SVHS 10
SWR 4, WHS 15
AHS 2, THS 1

APR 19

CXL THS vs RJR
CXL ER vs NG
CXL SWR vs Orange

*7:00 UCA @ GSD

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY

APR 22

UCA 12, SC 1
  (@ W BRUNSWICK)
NS 14, SWR 6

APR 23

*AHS 1, @ SWR 8
*PG 11, @ RHS 6
*WHS 8, @ THS 1
*JM 14, @ ER 2
UCA 10, SCOT. CO. 0

*AHS 9, @ SWR 5
*ER 4, @ RHS 0
*JM 1, @ WHS 4

APR 24

AHS 0, @ RHS 10
*WW 0, @ SWR 10
*THS 3, @ WHS 13
UCA 4, @ W Brunswick 2

UP 13, @ AHS 9
*PG 11, @ JM 9
*RHS @ THS 7:00

APR 25

*RHS 6, @ PG 7
SWG 13, @ AHS 5
WHS 4, @ Reids 0
*ER 3, @ JM 0
*FCS 7, GLCS 1

Pine 12, @ AHS 13
SWR 5, @ WHS 2
TWA 1, @ PG 17
SEG 0, @ PG 11
*THS 0, @ ER 10

APR 26

.

.


RHS @ SWR CXL
.

SAT, APR 27

*12:00 UCA @ GSD

APR 29

*5:30 ACS @ FCS
*UCA 23, @ WM 2

*UCA 3, @ WM 6

.
.
.

.

.

APR 30

*FCS 15, @ ACS 3

MAY 1

MAY 2

MAY 3

NCCSA Playoffs
 
STATE PLAYOFFS BEGIN TUESDAY, MAY 7